Památky východní Moravy - www.pamatky-vm.cz Uherskohradišťsko Vsetínsko Zlínsko Kroměřížsko
Památky východní Moravy - www.pamatky-vm.cz
Přidat do Oblíbených stránek Nastavit jako výchozí stránku Nápověda A. D.   
    
 HLEDÁNÍ:
VÁŠ ROZCESTNÍK A PORTÁL ZLÍNSKÉHO KRAJE
| PAMÁTKY | KULTURA | TURISTIKA | DOPRAVA | OBCE & MĚSTA |
| ROZCESTNÍK | WEBKAMERY | FIRMY | ČLENĚNÍ KRAJE | O KRAJI |
Mapa regionu
   KM - KROMĚŘÍŽ
   UH - UHERSKÉ HRADIŠTĚ
   ZL  - ZLÍN
   VS  - VSETÍN
 

   Památky Zlínského kraje

 Seřadit památky podle:
 - abecedy       
 - typu   


                            HLEDÁNÍ

 

  Obce & města Zlínského kraje

Obce & města Zlínského kraje:
B C D F H CH J
K L M N O P R
S Š T U V Z Ž
 
  Napište nám...
  Prameny a literatura
  Statistika návštěvnosti
  Spolupráce a poděkování
  Přidat objekt, památku...
  Zasílání novinek ze serveru
  O portále
 
 
CÍRKEVNÍ A SAKRÁLNÍ PAMÁTKY
 Farní kostel Všech svatých - HRADČOVICE 

        Jádro středověké, barokní přestavba v 18.století. Jednolodní orientovaná stavba s příčnou lodí, tříbokým závěrem kněžiště, sakristií v prodloužené ose kněžiště a čtyřbokou věží v západním průčelí.
        Jednolodní orientovaná stavba s příčnou lodí, tříbokým závěrem kněžiště, sakristií v prodloužené ose kněžiště a čtyřbokou věží v západním průčelí.Boční fasáda hladká, členěna třemi opěrnými pilíři dvakrát odstupňovanými, prolomena dvěma okenními osami, okna půlkruhově zaklenutá a jedním obdélným otvorem ( zazděná střílna ). V omítce patrny rýhy po dvou okenních osách, okna půlkruhově zaklenutá. Jižní strana prolomena pravoúhlým vchodem s kamenným ostěním s ušima a kapkou. Příčná loď o 1 okenní ose, okno půlkruhově zaklenuté. Kněžiště o 1 okenní ose, okno půlkruhově zaklenuté.
        Sakristie - hladká fasáda prolomena 1 okenní osou, okno pravoúhlé. Průčelí s představenou čtyřbokou věží členěno lesénami vyrůstajícími z podezdívky, na osu prolomen pravoúhlý vchod s kamenným ostěním s ušima a kapkou. Nad vchodem 1 malá okenní osa, okno pravoúhlé. Hlavní profilovaná římsa odděluje zvonicové patro členěné oběžnými lesénami, prolomené 1 okenní osou, okno pravoúhlé, nad ní po 1 okenní ose, okna půlkruhově zaklenutá s klenáky. Věž zastřešena nízkým čtyřbokým stanem, ve vrcholu polygonální lucerna završena makovicí a dvouramenným křížem. Vedle věže šnekové schodiště. Podstřešní profilovaná římsa nese střechu sedlovou nad kněžištěm a příčnou lodí valbovou. Kněžiště obdélníkové s polygonálním závěrem, zaklenuté valenou klenbou a výsečemi. Křížení zaklenuto valenou klenbou s výsečemi, boční kaple křížovými klenbami. Loď zaklenuta valenou klenbou s výsečemi, okna s půlkruhovými záklenky. V západní části zděná kruchta, podklenuta pruskými klenbami. Na vnější straně lodi opěrné pilíře, jedenkrát odstupňované. Věž třípatrová, podklenuta valenou klenbou.

Památky východní Moravy
2001-2023  Památky východní Moravy - www.pamatky-vm.cz. E-mail: info@pamatky-vm.cz
Design a www aplikace stránek:  Martin Zvonek
Všechna autorská práva k obsahu jsou vlastnictvím jejich majitelů